Kriptorinkų apžvalga 2019–12–05. Valdžia prieš stablecoin -
Stablecoin yra dar ne visai atsakytas klausimas valdžios institucijoms. Jei jos į kriptovaliutas, tokias, kaip bitcoin, žiūri pakankamai neigiamai, tai stabelcoin’ai kaip ir galėtų būti priimti.
Tačiau rasite pasisakymų, kur ‘stabilios kriptovaliutos’ valdžios laikomos ne tik kaip galima alternatyva, bet ir kaip didžiulė grėsmė esamai finansų sistemai.
Bet komunikacijoje matosi tam tikri pokyčiai. Kriptovaliutos jau aptarinėjamos monetarinės politikos fone, o ne kaip atskiras reiškinys.
Neseniai tapusi ECB vadove, Christine Lagarde teigia, kad centrinis bankas atliko teigiamą vaidmenį, gelbėdamas zoną per krizę, tačiau šiandien reikia peržiūrėti strategiją.
Kaip žinome, gelbėdami bankus nuo griūties, centriniai bankai 2008–2009 metais pradėjo “kiekybinius palengvinimus” ir atpigino pinigus iki rekordinių žemumų.
Visame šiame kontekste atsirado kriptovaliutos. Iškilo jos jau gerokai vėliau, bet tapo aišku, kad kriptorinkos glaudžiai susijusios su fiat sistema, tačiau kainos nekoreliuoja.
Taip pat skaitykite:
Stablecoin — pokyčių šauklys
Ir čia Ch. Lagarde naujos strategijos fone prakalbo apie stablecoin, kaip apie naujų pokyčių šauklius . Va taip…
Anot jos, ateidami į tarptautinių atsiskaitymų sritį, stablecoin kelia grėsmę dabartinei finansų sistemai. T.y. jei tai nereguliuojama, tai kelia grėsmę.
Žodis žodin tą patį pasakė ir Bank of Japan prezidentas Haruhiko Kuroda.
Iš principo tai reiškia, kad tie “nauji pokyčiai” yra viso labo iššūkis valdžiai decentralizuotas mokėjimų technologijas padaryti centralizuotomis, t.y. prižiūrimomis.
Bet “priežiūra” kerta per visą kriptovaliutų principą — būti valdžios nepasiekiamoje zonoje. Taip, jomis gali naudotis visi, net ir ta pati valdžia. Tačiau jos reguliavimas kriptovaliutose nenumatytas protokolo lygmenyje.
Mano akimis, valdžia čia mato konkurenciją, kad gali likti “be darbo”, jei atsiskaitymams nenaudos fiat, tai ir reguliavimo nebeliks.
Nordea bankas net per teismą iškovojo sau teisę drausti darbuotojams investuoti į bitcoin. Griežtai komerciniai bankai kovoja prieš crypto…
Bitcoin halvingas
Morgan Creek Digital įkūrėjai toliau rodo savo nekompetenciją, nežiūrint, kad veikia kriptorinkoje. Vienas jos veikėjas sako, kad po halvingo — Mėnulis, kitas:
Unpopular Opinion —
Bitcoin halving in May 2020 won’t do anything to the price. It will be a non-event.
- Jason A. Williams 🦍 (@JWilliamsFstmed) December 1, 2019
Gerai, kad bent šis veikėjas dar kažkiek adekvatus ir sušvelnina savo kliedėjimus “Unpopular Opinion”. Aišku, nereiškia, kad jis nepasirodys neteisus.
Bet jei turi savo tvirtą nuomonę, tai nereikia jokių “otmazų”. Arba tavo nuomonė tvirta, arba su…ta.
O prognozių sąraše pasipildė pesimistų:
Bitcoin-Gold Ratio vis blogyn ir blogyn, aukso kainai taip pat koreguojantis:
Grafikai
BTCUSD pozicijoje kaina neskuba kilti, bet kol kas gerai laikosi ties Fibonacci 0.618 lygiu. Pildymosi signalas @7934. Stopą paliekam dar ten pat.
pozicijoje pirkimo signalas @158.86, nors down trendas dar stiprus.
pozicijoje pardavimo signalas @42.655.
EOSUSD pozicijoje pirkimo signalas @2.8696.
pozicijoje pardavimo signalas @8.40.
pozicijoje pardavimo signalas @0.1953.
pozicijoje pardavimo signalas @0.20255.
Bitfinex suteikia geras shortinimo sąlygas. Prisijunkite su kodu HE1nob0M.
Norite išmokti dėlioti stopus, kaip šiose apžvalgose?
Norite didinti pelnus ir mažinti nuostolius?
Paprasčiausiai užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą individualiems nuotoliniams mokymams. Tik 100 EUR. (Rudens nuolaidos ne amžinos!).
Originally published at https://www.aipt.lt on December 5, 2019.