Kriptorinkų apžvalga 2019–08–22. Atskleidėme žiaurią tiesą

Nauris Treigys
4 min readAug 22, 2019

--

Ir jei jūs tiesai nežiūrėsite į akis, tai rinkoje nuolatos patirsite nuostolius. Jei jums reikia, kad kas nors palaikytų jūsų fantazijas, eikite į telegramus, discordus, susikurkite savo grupę ir puoselėkite ten savo lūkesčius ir vienas kitą guoskite. Čia mes daužome iliuzijas į šipulius!

Retųjų metalų kainai prognozuoti analitikai naudoja tokį Stock to Flow Ratio. Stock yra visas esamas žaliavų kiekis rinkoje, Flow yra per konkrečius metus išgautų ir į rinką atėjusių žaliavų kiekis.

Kadangi iškastinės žaliavos, ypač taurieji metalai, priskiriami deficitinėms žaliavoms, tai šis santykis parodo deficito ir retumo mąstą. T.y. jei į rinką patenka mažiau naujos žaliavos, tai SF rodiklis bus didesnis. Kuo didesnis deficitas, tuo retesnis, tuo aukštesnis SF rodiklis, tuo brangesnė žaliava.

Štai geras tokio Stock to Flow Ratio pavyzdys:

Skaičiai labai gražiai atrodo, tačiau šis santykis turi vieną mažą (o gal didelį?) trūkumą — nieko realiai apie deficitą jis neparodo. Matome, kad kažkuriais metais į rinką atėjo 3 000 tonos aukso ir dėl to SFR pasidarė 62.

Jei į rinką kasmet ateina 3 000 tonų, tai mes galime sakyti aukso deficitas yra labai santykinis, nes mes žinome, kiek jo bus rinkoje ir rinką tokia informacija tenkina, t.y. aukso kaina kyla nuosaikiai ir labai prognozuojamai.

Tačiau kas vyksta su SF rodikliu? Per 9 metus SFR padidėja nuo 62 iki 70. O jei dešimtais metais aukso, taip netyčia, išgaunama tik 2 500 tonų, tai rodiklis pašoka iki 85. Žodžiu, aukso išgaunama tiek pat, bet rodiklis rodo augantį jo deficitą. Kas yra netiesa. Jei ir yra deficitas, tai jis nekinta.

Kodėl mes apie tai kalbam? Todėl kad visa eilė kriptoanalitikų, jų tarpe ir PlanB sugalvojo Stock to Flow Ratio taikyti ir bitcoin’o ‘vertei’ nustatyti. Skaičiuoti SFR bitcoin’ui niekas nedraudžia. Gausis labai gražūs ir optimistiniai skaičiai.

Tačiau niekur neteko matyti, kad pinigams būtų skaičiuojamas SFR. Tai būtų absurdas, nes pinigai neturi vertės. O auksas ir sidabras nėra pinigai. Kažkada buvo, bet seniai nėra.

Todėl didžiulė nesąmonė savo esme skirtingus objektus matuoti tuo pačiu matu, kuris savyje turi trūkumą, neleidžiantį rodikliui parodyti realios situacijos.

Žodžiu, modelis, kurio pagrindu padarytos prognozės artimiausiems bitcoin halvingams (žiūrėkite lentelę), yra klaidingas, o išvados (prognozės) — neteisingos.

Visa tai panašu į savo fantazijų apie bitcoin kainą pritempimas už ausų. Surastas metodas, kuris pateisina kažkokias teorijas, ir nesvarbu, kad tas metodas visiškai netinkamas.

Bet reikia atiduoti pagarbą aktyvistams už bitcoin vertės metodų paiešką. Gal kas čia ir gausis?..

Tik prieš tai reikia apsispręsti, kas yra bitcoin: pinigai ar ?

Ir jei su šituo metodu mes grįžtume į, sakysim, 2013 m., tai bitcoin kaina nebūtų pasiekusi 3 000+ USD 2018 m. gruodį. O rinka ir yra ta tikroji realybė, o ‘vertės modeliai’ — viso labo modeliai, gal būt ir atitinkantis realybę tam tikru jos momentu.

Ir nepamirškime, kad bitcoin pasiūla iki 2140+ metų yra auganti iki taps fiksuota, tad gerokai per anksti kalbėti apie bitcoin deficitinę savybę. Mes jau anksčiau aptarėm bitcoin pasiūlos ir paklausos reikalus.

Tai tolimesnis bitcoin kainos kilimas įmanomas tik tuo atveju, kai pinigai į rinką tekės didesniu greičiu, nei bitcoin infliacija

Tada tai puikiai paaiškino kainos kritimą. Ir taip pat puikiai paaiškina kainos kilimą iki birželio. Bet tik tuo atveju, jei mes patikėsime analitikų žodžiais, kad vis daugiau institucinių investuotojų ateina į kriptorinką su savo pinigais.

Tai tolimesnis bitcoin kainos kilimas įmanomas tik tuo atveju, kai pinigai į rinką tekės didesniu greičiu, nei bitcoin infliacija. Ir žinome, kad 2020 m. gegužę, net nepasikeitus pinigų kiekiui rinkoje, dėl halvingo, paklausa išaugs dvigubai.

Todėl tikrai galima tikėtis staigaus bitcoin kainos kilimo. Ir net nereikia kažkokių ypatingų modelių tam paaiškinti.

Grafikai

BTCUSD pozicijoje kainai uždėtas stiprus stogas, o apyvartos menkos. Tokių gali neužtekti prakirsti ir palaikymui. Todėl situacija labiau panaši į konsolidaciją. Tačiau jei apyvartos neaugs ilgą laiką, kaina riedės žemyn didesniu tempu.

Norite išmokti dėlioti stopus, kaip šiose apžvalgose?

Norite didinti pelnus ir mažinti nuostolius?

Paprasčiausiai užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą individualiems nuotoliniams mokymams. Tik 50 EUR. (Vasaros nuolaida eina į pabaigą).

Originally published at https://www.aipt.lt on August 22, 2019.

--

--

No responses yet